मेयरलाइ थाहै नदिइ नगरपालिकाको नाममा किर्ते गरि रोहिनी नदीबाट अबैध उत्खनन

सेयर गर्न नभुल्नुहोला

रुपन्देही जिल्ला देबदह नगरपालिकाको वार्ड नम्बर ११ का अध्यक्ष अम्मर बहाधुर चौधरि रहेका छन। मेयर हिरा बहादुर केसिका पिए भनिने मनिस खड्काको नेतृत्वमा अबैध तरिकाले मापदण्ड बिपरित गुणस्तरहीन निर्माण सामाग्री ओसार पसार गरेको खुल्न आएको छ।

नगरपालिका र उपभोक्ता समितिको संयुक्त भेलाले बिना टेन्डर (टेन्डर आव्हान नगरी) मेयर हिरा बहादुर केसि कै पिए भनिने मनिस खड्कालाइ ३५० मिटरको बाटोमा ग्राभेल गर्ने भनी रु ४ लाखको बजेट नियोजन गरेको थियो, तर उनले गुणस्तरहिन सामाग्री (ढुङ्गा, बालुवा) रोहिनी नदीबाट अबैध उत्खनन गरि काम गरेको र जम्मा ३ वटा डुवानी साधन प्रयोग गर्ने भनी सहमति भए ता पनि १३ वटा सम्म डुवानिका साधन प्रयोग गरिएको सर्वसाधारणको चर्को गुनासो सुनिन थालेको छ। सो नदीबाट सामाग्री निकाल्नको लागि मेयरका पिए मनिस खड्काले वार्डका जनप्रतिनिधि तथा प्रशासनकै मिलेमतोमा किर्ते कागज बनाएरै नदीबाट अबैध ओसारपसार गरेको समेत खुल्न आएको छ।

बाटोमा ग्राभेल गर्ने जिम्मा लिएका ब्यक्ति मनिस खड्का, सो बाटोका अध्यक्ष भगिरथ चौधरी हुन भने कोषाध्यक्ष बैरागी थारु रहेका छन। सो उत्खनन गर्नको लागि वार्ड अफिसको सिफारिस देखाएता पनि नगरपालिकाका प्रमुख सशिधर घिमिरेले आफुलाइ केही थाहा नभएको बताएका छन।

आगामी असार मसान्तसम्म काम सम्पन्न गरि सक्ने भनी मेयरका पिए मनिस खड्काले यो बाटोको जिम्मा लिएको बुझिन्छ, तर अबैध तरिकाले नदिबाट नदिजन्य सामाग्री ओसारपसार गर्नु गैर्ह कानुनी मानिएको छ । बजेट परेको बाटोमा कमिसनको चक्करमा नदिबाट जेसिभी प्रयोग गरि कमसल सामाग्रीले सडक ग्राभेल गरिएको र जनतालाई मूर्ख बनाउन खोजिएको जनगुनासो रहेको छ।

यसै सम्बन्धमा हामीले नगरपालिकाका मेयरलाई पनि सोधेका थियौ उनले पनि यसो गर्नु गलत भएको बताएका छन । यसरी कमिसनको खेलमा अबैध तरिकाले नदिजन्य सामाग्री उत्खनन् गर्नेलाइ प्रशासन तथा नगरपालिकाले कसरी हेर्ने छ त्यो हेर्न बाकी नै छ।

सेयर गर्न नभुल्नुहोला

पछिल्लो अबस्था

वाईबडी जहाज खरिद गर्ने प्रक्रिया ‘बापतिको मागी विवाह’

January 15, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook47 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 47shares वाईबडी जहाज खरिद गर्ने प्रक्रिया पनि ‘बापतिको मागी विवाह’ भन्दा फरक रहेनछ । निगमलाई जहाज नभई भएको […Read More]

सचिव कुटेको विरोधमा उत्रिए कर्मचारीहरु : मुख्यमन्त्रीलाई दिए २४ घण्टे यस्तो अल्टिमेटम

January 14, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook141 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 141shares धनुषा : प्रदेशमन्त्रीले सचिव कुटेको विरोधमा कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका छन् । सचिवमाथि हातपातको विरोधमा घनुषाका निजामति कर्मचारीहरु  सोमबार […Read More]

एम्बुलेन्स बिहीन रास्कोटमा १५ शैयाको अस्पताल बनाइदै, लुम्बिनीमै भारतको ठेगाना ! (भिडियो)

January 12, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook218 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 218shares काठमाडौं । न्युज २४ टेलिभिजनको बिशेष कार्यक्रम ‘सीधाकुरा जनतासँग’को आज ३२६ औं एपिसोड हो । कार्यक्रमको आजको […Read More]

‘पिउन बन्न नसक्दा लज्जित भएँ’- पहिलोपटक काठमाडाैं आउँदा उत्तर–दक्षिण, पूर्व–पश्चिम नै छुट्याउन सकिनँ

January 11, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook249 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 249shares शिवहरि पौडेल, हास्यअभिनेतापहिलोपटक काठमाडौँ टेक्दा ! म बाध्यताले काठमाडौं आएको हुँ । रहरले काठमाडौं टेकेको होइन । गाउँमा एसएलसी […Read More]

सर्वप्रीय गायक मौसम गुरुङ र सविता गुरुङको आवाजमा मौलिक सालैजो “मनको कुरा” हेर्नुहोस् भिडियोमा

January 9, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook1 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 1shares पौष २५ काठमाडौ- नेपाली लोक सांगीतिक क्षेत्रमा विगत लामो समयदेखि निरन्तर सकृय रहँदै आएका गायक मौसम गुरुङका […Read More]

मेयरलाइ थाहै नदिइ नगरपालिकाको नाममा किर्ते गरि रोहिनी नदीबाट अबैध उत्खनन

January 9, 2019 News Mala 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook540 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 540shares रुपन्देही जिल्ला देबदह नगरपालिकाको वार्ड नम्बर ११ का अध्यक्ष अम्मर बहाधुर चौधरि रहेका छन। मेयर हिरा बहादुर […Read More]

“छोरीलाई दाइजो होइन उच्च शिक्षा देउ” भन्ने मुलनाराका साथा छोरी जन्माउनेलाइ सरकारले खोलिदियो खाता

January 9, 2019 Debraj Kandel 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook132 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 132shares विराटनगर । विराटनगर महानगरपालिकाले पहिलो र दोस्रो सन्तान छोरी जन्माउने परिवारलाई प्रोत्साहन स्वरुप भत्ता वितरण गरेकाे छ […Read More]

नेपालमा भर्खर 3G बाट अपग्रेड भएर 4G इन्टरनेट चल्दैछ, तर यो देश पहिलो देश हुने छ जसले 6G तयारी सुरु गर्यो, कस्तो होला सिक्सजी?

January 8, 2019 Debraj Kandel 0

सेयर गर्न नभुल्नुहोला Facebook139 Twitter Pinterest0 LinkedIn0 139shares बेइजिङ। चीनले इन्टरनेट डाटा ट्रान्सफर प्रविधि फाइभजीबाट पनि अघि बढ्दै सिक्सजीको तयारी सुरु गरेको छ । नेपालमा […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.